GRĂDINIȚE DIN JUDEȚUL CARAȘ-SEVERIN
ANINA
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina | Grădiniţa P.N. Nr.1 Celnic Anina |
Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina | Grădiniţa P.N. Nr.2 Oraşul-Nou Anina |
Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina | Grădiniţa P.N. Nr.3 Centru Anina |
Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina | Grădiniţa P.N. Nr.4 Sigismund Anina |
Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina | Grădiniţa P.N. Nr.5 Steierdorf Anina |
Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina | Grădiniţa P.N. Nr.6 Brădet Anina |
BĂILE HERCULANE
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Grădiniţa PP „Floare de Colţ” Băile Herculane | |
Grădiniţa PP „Floare de Colţ” Băile Herculane, Grădiniţa PN Pecinişca | Grădiniţa P.N. Pecinişca |
Şcoala Gimnazială Cornereva | Grădiniţa P.N. Bogâltin |
Şcoala Gimnazială Domaşnea | Grădiniţa P.N. Cănicea |
Şcoala Gimnazială Cornea | Grădiniţa P.N. Cruşovăţ |
Şcoala Gimnazială Cornereva | Grădiniţa P.N. Cornereva |
Şcoala Gimnazială Cornea | Gradiniţa P.N. Cornea |
Şcoala Gimnazială Cornea | Grădiniţa P.N. Cuptoare |
Şcoala Gimnazială Cornereva | Grădiniţa P.N. Dolina |
Şcoala Gimnazială Domaşnea | Grădiniţa P.N. Domaşnea |
Şcoala Gimnazială Iablaniţa | Grădiniţa P.N. Globu-Craiovei |
Şcoala Gimnazială Cornereva | Grădiniţa P.N. Gruni |
Şcoala Gimnazială Iablaniţa | Grădiniţa P.N. Iablaniţa |
Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia | Grădiniţa P.P. Mehadia |
Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia | Grădiniţa PN Mehadia |
Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia | Grădiniţa PN Valea Bolvaşniţa |
Şcoala Gimnazială Mehadica | Grădiniţa P.N. Mehadica |
Şcoala Gimnazială Iablaniţa | Grădiniţa P.N. Petnic |
Şcoala Gimnazială LAPUŞNICEL | Grădiniţa P.N. Pîrvova |
Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia, Grădiniţa PN Plugova | Grădiniţa P.N. Plugova |
Şcoala Gimnazială Topleţ | Grădiniţa P.N. Topleţ |
Şcoala Gimnazială Topleţ | Grădiniţa P.N. Topleţ Bîrza |
Şcoala Gimnazială Cornereva | Grădiniţa P.N. Zănogi |
BOCȘA
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Grădinița cu Program Prelungit Bocșa |
|
Grădinița cu Program Prelungit Bocșa | Grădinița cu P.N. Nr.1 Bocșa |
Grădinița cu Program Prelungit Bocșa | Grădinița cu P.N. Nr.2 Bocșa |
Grădinița cu Program Prelungit Bocșa | Grădinița cu P.N. Nr.4 Bocșa |
Grădinița cu Program Prelungit Bocșa | Grădinița cu P.N. Nr.6 Bocșa |
Școala Gimnazială Nr. 2 Bocșa | Grădinița cu P.N. Nr.5 Bocșa |
Liceul Teologic Baptist Reșița | Secția Bocșa- Horia |
Liceul Teologic Baptist Reșița | Secția Bocșa – Salcâmilor |
Grădinița cu Program Prelungit Tinker Bell | înv. particular |
LIiceul Tehnologic Berzovia | Grădinița cu Program Normal Berzovia |
LIiceul Tehnologic Berzovia | Grădinița cu Program Normal Gherteniș |
LIiceul Tehnologic Berzovia | Grădinița cu Program Normal Fizeș |
Școala Gimnazială Măureni | Grădinița cu Program Normal Șoșdea |
Școala Gimnazială Măureni | Grădinița cu Program Normal Măureni |
Școala Gimnazială Tirol | Grădinița cu Program Normal Tirol |
Școala Gimnazială Tirol | Grădinița cu Program Normal Doclin |
Școala Gimnazială Tirol | Grădinița cu Program Normal Biniș |
Școala Gimnazială Ramna | Grădinița cu Program Normal Ramna |
Școala Gimnazială Vermeș | Grădinița cu Program Normal Vermeș |
Școala Gimnazială Vermeș | Grădinița cu Program Normal Iersig |
Școala Gimnazială Ocna de Fier | Grădinița cu Program Normal Ocna de Fier |
Şcoala Gimnazială Dognecea | Grădinița cu Program Normal Dognecea |
BOZOVICI
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Liceul Teoretic „Eftimie Murgu” Bozovici | Grădiniţa PN Bozovici |
Şcoala Gimnazială Dalboşeţ | Grădiniţa PN Dalboşeţ |
Şcoala Gimnazială Dalboşeţ | Grădiniţa PN Sopotu-Vechi |
Şcoala Gimnazială Dr. „Ion Sârbu” Eftimie Murgu | Grădiniţa PN Eftimie Murgu |
Şcoala Gimnazială Bănia | Grădiniţa PN Bănia |
Liceul Tehnologic „I.C. Buracu” | Grădiniţa PN Prigor |
Liceul Tehnologic „I.C. Buracu” | Grădiniţa PN Patas |
Liceul Tehnologic „I.C. Buracu” | Grădiniţa PN Borlovenii Noi |
Liceul Tehnologic „I.C. Buracu” | Grădiniţa PN Borlovenii Vechi |
Şcoala Gimnazială Şopotu Nou | Şcoala Gimnazială Şopotu Nou |
Şcoala Gimnazială Şopotu Nou | Şcoala Gimnazială Ravensca |
Şcoala Gimnazială Lăpuşnicu – Mare | Grădiniţa PN Moceris |
Şcoala Gimnazială Lăpuşnicu – Mare | Grădiniţa PN Lăpuşnicu – Mare |
CARANSEBEȘ
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş |
|
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 1 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 3 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Nr. 5 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Nr. 8 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 2 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Jupa |
Grădiniţa particulară PN „Sf. Ursula” Caransebeş | Grădiniţa particulară PN „Sf. Ursula” Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Caransebeş | |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Normal Nr. 4 Caransebeş |
Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Caransebeş | Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 5 Caransebeş |
Școala Gimnazială Poiana Buchin | Grădiniţa cu Program Normal Buchin |
Școala Gimnazială Poiana Buchin | Grădinița cu Program Normal Poiana Buchin |
Școala Gimnazială Poiana Buchin | Grădinița cu Program Normal Valea Timișului |
Școala Gimnazială Vârciorova | Grădinița cu Program Normal Vârciorova |
Școala Gimnazială Vârciorova | Grădinița cu Program Normal Bolvașnița |
Școala Gimnazială Petroșnița | Grădinița cu Program Normal Petroșnița |
Școala Gimnazială Petroșnița | Grădinița cu Program Normal Bucoșnița |
Școala Gimnazială Petroșnița | Grădinița cu Program Normal Vălișoara |
Școala Gimnazială Petroșnița | Grădinița cu Program Normal Goleț |
Școala Gimnazială Slatina Timiș | Grădinița cu Program Normal Slatina Timiș |
Școala Gimnazială Slatina Timiș | Grădinița cu Program Normal Ilova |
Școala Gimnazială Armeniș | Grădinița cu Program Normal Armeniș |
Școala Gimnazială Armeniș | Grădinița cu Program Normal Sat Bătrân |
Școala Gimnazială Armeniș | Grădinița cu Program Normal Feneș |
Liceul Tehnologic „Sf. Dimitrie” Teregova | Grădinița cu Program Normal Teregova |
Liceul Tehnologic „Sf. Dimitrie” Teregova | Grădinița cu Program Normal Rusca Teregova |
Școala Gimnazială Verendin | Grădinița cu Program Normal Verendin |
Școala Gimnazială Verendin | Grădinița cu Program Normal Luncavița |
Școala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă” Turnu Ruieni | Grădinița cu Program Normal Zervești |
Școala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă” Turnu Ruieni | Grădinița cu Program Normal Turnu Ruieni |
Școala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă” Turnu Ruieni | Grădinița cu Program Normal Borlova |
Școala Gimnazială Cornuțel | Grădinița cu Program Normal Cornuțel |
Școala Gimnazială Cornuțel | Grădinița cu Program Normal Delinești |
Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu | Grădinița cu Program Normal Constantin Daicoviciu |
Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu | Grădinița cu Program Normal Peștere |
Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu | Grădinița cu Program Normal Maciova |
Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu | Grădinița cu Program Normal Mâtnicul Mare |
Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu | Grădinița cu Program Normal Prisaca |
Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu | Grădinița cu Program Normal Zăgujeni |
Școala Gimnazială Sacu | Grădinița cu Program Normal Sacu |
Școala Gimnazială Sacu | Grădinița cu Program Normal Tincova |
Școala Gimnazială Sacu | Grădinița cu Program Normal Sălbăgelul Nou |
Școala Gimnazială Copăcele | Grădinița cu Program Normal Copăcele |
MOLDOVA NOUĂ
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă |
|
Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă | Grădinița cu Program Prelungit ”Licuricii” Moldova Nouă |
Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă | Grădinița cu Program Normal ”Rază de soare” Moldova Nouă |
Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă | Grădinița cu Program Normal ”Nikola Gavrilovici” Moldova Nouă |
Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă | Grădinița cu Program Normal ”Sf. Sava” Măcești |
Liceul Teologic Baptist Reșița – secţia Moldova Nouă, | Grădiniţa cu Program Normal „Academia Îngeraşilor” |
Şcoala Gimnazială Berzasca | Grădinița cu Program Normal Berzasca |
Școala Gimnazială Berzasca | Grădinița cu Program Normal Liubcova |
Şcoala Gimnazială Sicheviţa | Grădinița cu Program Normal Sichevița |
Şcoala Gimnazială Sicheviţa | Grădinița cu Program Normal Gornea |
Şcoala Gimnazială Coronini | Şcoala Gimnazială Coronini |
Şcoala Gimnazială Coronini | Grădinița cu Program Normal Coronini |
Şcoala Gimnazială Coronini | Grădinița cu Program Normal Sf. Elena |
Şcoala Gimnazială „Atanasie Cojocaru” Pojejena | Grădinița cu Program Normal Pojejena |
Şcoala Gimnazială „Atanasie Cojocaru” Pojejena | Grădinița cu Program Normal Radimna |
Şcoala Gimnazială „Atanasie Cojocaru” Pojejena | Grădinița cu Program Normal Belobreșca |
Şcoala Gimnazială „Sf. Sava” Socol | Grădinița cu Program Normal Socol |
Şcoala Gimnazială „Sf. Sava” Socol | Grădinița cu Program Normal Câmpia |
Şcoala Gimnazială „Sf. Sava” Socol | Grădinița cu Program Normal Zlatița |
Școala Gimnazială Gârnic | Grădinița cu Program Normal Padina Matei |
Școala Gimnazială Gârnic | Grădinița cu Program Normal Gîrnic |
ORAVIȚA
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Oravița |
|
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Oravița | Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Oravița |
Liiceul Teoretic ,,General Dragalina” Oravița | Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Oravița |
Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița | Grădinița cu Program Normal Nr. 4 Oravița |
Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița | Grădinița cu Program Normal Ciclova Montană |
Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița | Grădinița cu Program Normal Brosteni |
Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița | Grădinița cu Program Normal Brădișorul de Jos |
Școala Gimnazială Ciclova Română | Grădinița cu Program Normal Ciclova Română |
Școala Gimnazială Ciclova Română | Grădinița cu Program Normal Ilidia |
Școala Gimnazială „Gheorghe Guga” Răcășdia | Grădinița cu Program Normal Răcășdia |
Școala Gimnazială ,,Mihai Novac” Sasca Montană | Grădinița cu Program Normal Potoc |
Școala Gimnazială ,,Mihai Novac” Sasca Montană | Grădinița cu Program Normal Sasca Montană |
Școala Gimnazială ,,Mihai Novac” Sasca Montană | Grădinița cu Program Normal Slatina Nera |
Școala Primară ,,MihailoviciTraian” Ciuchici | Grădinița cu Program Normal Ciuchici |
Școala Primară ,,MihailoviciTraian” Ciuchici | Grădinița cu Program Normal Nicolinț |
Școala Gimnazială Cărbunari | Grădinița cu Program Normal Cărbunari |
Școala Gimnazială Berliște | Grădinița cu Program Normal Iam |
Școala Gimnazială Berliște | Grădinița cu Program Normal Berliște |
Școala Gimnazială Vrani | Grădinița cu Program Normal Vrani |
Școala Gimnazială Berliște | Grădinița cu Program Normal Milcoveni |
Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare | Grădinița cu Program Normal Ticvaniu Mare |
Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare | Grădinița cu Program Normal Ticvaniu Mic |
Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare | Grădinița cu Program Normal Cârnecea |
Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare | Grădinița cu Program Normal Secășeni |
Școala Gimnazială „Pavel Bordan” Grădinari | Grădinița cu Program Normal Grădinari |
Școala Gimnazială „Pavel Bordan” Grădinari | Grădinița cu Program Normal Greoni |
Școala Gimnazială Vărădia | Grădinița cu Program Normal Vărădia |
Școala Gimnazială Vrani | Grădinița cu Program Normal Vrani |
Școala Gimnazială „Petru Oallde” Forotic | Grădinița cu Program Normal Forotic |
Școala Gimnazială „Petru Oallde” Forotic | Grădinița cu Program Normal Comorâște |
Școala Gimnazială Ciudanovița | Grădinița cu Program Normal Ciudanoviţa |
Școala Gimnazială „Vasile Versavia” Naidăș | Grădinița cu Program Normal Naidăş |
Școala Gimnazială „Gheorghe Guga” Răcășdia | Grădinița cu Program Normal Vrăniuţ |
Școala Gimnazială „Petru Oallde” Forotic | Grădinița cu Program Normal Surduc |
OȚELU ROȘU
Unitatea şcolară (PJ) | Unitatea şcolară (arondată) |
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu |
|
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu | Grădiniţa cu Program Normal nr. 1 Oţelu-Roşu |
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu | Grădiniţa cu Program Normal nr. 2 Oţelu-Roşu |
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu | Grădiniţa cu Program Normal nr. 3 Oţelu-Roşu |
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu | Grădiniţa cu Program Normal nr. 4 Oţelu-Roşu |
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu | Grădiniţa cu Program Normal nr. 5 Oţelu-Roşu |
Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu | Grădiniţa cu Program Normal nr. 6 Oţelu-Roşu |
Liceul Teologic Baptist Reşiţa | Secţia Grădiniţa cu Program Normal Oţelu-Roşu |
Școala Gimnazială Zăvoi | Grădinița cu Program Normal Zăvoi |
Școala Gimnazială Zăvoi | Grădinița cu Program Normal Voislova |
Școala Gimnazială Zăvoi | Grădinița cu Program Normal Măgura |
Școala Gimnazială Zăvoi | Grădinița cu Program Normal Măru |
Școala Gimnazială Băuțar | Grădinița cu Program Normal Băuțar |
Școala Gimnazială Băuțar | Grădinița cu Program Normal Bucova |
Școala Gimnazială Băuțar | Grădinița cu Program Normal Cornișor Băuțar |
Școala Gimnazială ,, Ștefan Velovan” Rusca Montană | Grădinița cu Program Normal Rusca Montană |
Școala Gimnazială ,, Ștefan Velovan” Rusca Montană | Grădinița cu Program Normal Ruschița |
Școala Gimnazială ,,Trandafir Tămaș” Marga | Grădinița cu Program Normal Marga |
Școala Gimnazială Obreja | Grădinița cu Program Normal Obreja |
Școala Gimnazială Obreja | Grădinița cu Program Normal Iaz |
Școala Gimnazială Obreja | Grădinița cu Program Normal Var |
Școala Gimnazială ,,Gheoghe Frățilă” Glimboca | Grădinița cu Program Normal Glimboca |
REȘIȚA
Unitatea şcolară (PJ) |
Unitatea şcolară (arondată) |
Grădinița cu Program Prelungit „Floarea SoareluiI” Reșița |
|
Grădinița cu P P ”Dumbrava Minunată” Reșița |
|
Gradinita cu Program Prelungit Riki-Priki Reșița |
|
Grădinița cu Program Prelungit „Semenic” Reșița |
|
Grădinița cu Program Prelungit „Semenic” Reșița |
Grădinița cu Program Normal Nr.7 Reșița |
Grădinița cu Program Prelungit „Semenic” Reșița |
Grădinița cu Program Normal Nr.8 Reșița |
Grădinița P.P. „Palatul fermecat”, Reșița |
|
Grădinița P.P. „Palatul fermecat”, Reșița |
Grădinița cu Program Normal ”Nu mă uita” |
Grădinița P.P. „Palatul fermecat”, Reșița |
Grădinița cu Program Normal Dealu Mare |
Colegiul Naţional,,Traian Lalescu” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Normal Mociur |
Colegiul Național ”Traian Lalescu ” Reșița |
Grădinița cu Program Normal Doman |
Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Normal Nr. 2 |
Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 |
Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Normal Nr. 3 |
Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Normal Nr. 17 |
Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Normal Secu |
Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa, |
Grădinița cu Program Normal Nr.5 |
Liceul Teologic Baptist Reșița |
Grădinița cu Program Prelungit |
Liceul Teologic Baptist Reșița |
Grădinița cu Program Normal |
Școala Gimnazială Nr. 9 Reșița |
Grădinița cu Program Normal „Pinocchio” Reșița |
Școala Gimnazială Nr. 9 Reșița |
Grădinița cu Program Normal „Degețica” |
Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița |
Grădinița cu Program Normal „Prichindel” |
Colegiul Național Mircea Eliade Reșița |
Grădinița Universul Copiilor |
Colegiul Național Mircea Eliade Reșița |
corpul Cîlnic |
Școala Gimnazială„Sfântul Iacob”Brebu |
Grădinița cu Program Normal Brebu |
Şcoala Gimnazială „Aurel Peia” Ezeriş |
Grădinița cu Program Normal Soceni |
Şcoala Gimnazială „Aurel Peia” Ezeriş |
Grădinița cu Program Normal Ezeriş |
Şcoala Gimnazială Fîrliug |
Grădinița cu Program Normal Fârliug |
Şcoala Gimnazială Zorlențu-Mare |
Grădinița cu Program Normal Zorlențu-Mare |
Şcoala Gimnazială „Petre Sava Băleanu” |
Grădinița cu Program Normal Văliug |
Școala Gimnazială Goruia |
Grădinița cu Program Normal Goruia |
Școala Gimnazială Lupac |
Grădinița cu Program Normal Lupac |
Școala Gimnazială Lupac |
Grădinița cu Program Normal Clocotici |
Școala Gimnazială Lupac |
Grădinița cu Program Normal Rafnic |
Liceul Bilingv Româno-Croat Carașova |
Grădinița cu Program Normal Carașova |
Liceul Bilingv Româno-Croat Carașova |
Grădinița cu Program Normal Carașova |
Liceul Bilingv Româno-Croat Carașova |
Grădinița cu Program Normal Nermed |
Şcoala Gimnazială Tîrnova |
Grădinița cu Program Normal Tîrnova |