GRĂDINIȚE DIN JUDEȚUL CARAȘ-SEVERIN

ANINA

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina

Grădiniţa P.N. Nr.1 Celnic Anina

Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina

Grădiniţa P.N. Nr.2 Oraşul-Nou Anina

Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina

Grădiniţa P.N. Nr.3 Centru Anina

Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina

Grădiniţa P.N. Nr.4 Sigismund Anina

Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina

Grădiniţa P.N. Nr.5 Steierdorf Anina

Liceul ,,Mathias Hammer”-Anina

Grădiniţa P.N. Nr.6 Brădet Anina

BĂILE HERCULANE

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădiniţa PP „Floare de Colţ” Băile Herculane

 

Grădiniţa PP „Floare de Colţ” Băile Herculane, Grădiniţa PN Pecinişca

Grădiniţa P.N. Pecinişca

Şcoala Gimnazială Cornereva

 Grădiniţa P.N. Bogâltin

Şcoala Gimnazială Domaşnea

Grădiniţa P.N. Cănicea

Şcoala Gimnazială Cornea

Grădiniţa P.N. Cruşovăţ

Şcoala Gimnazială Cornereva

 Grădiniţa P.N. Cornereva

Şcoala Gimnazială Cornea

Gradiniţa P.N. Cornea

Şcoala Gimnazială Cornea                              

Grădiniţa P.N. Cuptoare

Şcoala Gimnazială Cornereva                       

Grădiniţa P.N. Dolina

Şcoala Gimnazială Domaşnea                

Grădiniţa P.N. Domaşnea

Şcoala Gimnazială Iablaniţa                          

  Grădiniţa P.N. Globu-Craiovei

Şcoala Gimnazială Cornereva

 Grădiniţa P.N. Gruni

Şcoala Gimnazială Iablaniţa

 Grădiniţa P.N. Iablaniţa

Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia

 Grădiniţa P.P. Mehadia

Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia    

Grădiniţa PN Mehadia

Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia

Grădiniţa PN Valea Bolvaşniţa

Şcoala Gimnazială Mehadica                              

  Grădiniţa P.N. Mehadica

Şcoala Gimnazială Iablaniţa

Grădiniţa P.N. Petnic

Şcoala Gimnazială LAPUŞNICEL

Grădiniţa P.N. Pîrvova

Lic. Tehnologic „N. Stoica de Haţeg” Mehadia, Grădiniţa PN Plugova

Grădiniţa P.N. Plugova

Şcoala Gimnazială Topleţ

Grădiniţa P.N. Topleţ

Şcoala Gimnazială Topleţ

Grădiniţa P.N. Topleţ Bîrza

Şcoala Gimnazială Cornereva

  Grădiniţa P.N. Zănogi

BOCȘA

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădinița cu Program Prelungit Bocșa

 

Grădinița cu Program Prelungit Bocșa

Grădinița cu P.N. Nr.1 Bocșa

Grădinița cu Program Prelungit Bocșa

Grădinița cu P.N. Nr.2 Bocșa

Grădinița cu Program Prelungit Bocșa

Grădinița cu P.N. Nr.4 Bocșa

Grădinița cu Program Prelungit Bocșa

Grădinița cu P.N. Nr.6 Bocșa

Școala Gimnazială Nr. 2 Bocșa

Grădinița cu P.N. Nr.5 Bocșa

Liceul Teologic Baptist Reșița

Secția Bocșa- Horia

Liceul Teologic Baptist Reșița

Secția Bocșa – Salcâmilor

Grădinița cu Program Prelungit Tinker Bell

înv. particular

LIiceul Tehnologic Berzovia

Grădinița cu Program Normal Berzovia

LIiceul Tehnologic Berzovia

Grădinița cu Program Normal Gherteniș

LIiceul Tehnologic Berzovia

Grădinița cu Program Normal Fizeș

Școala Gimnazială  Măureni

Grădinița cu Program Normal Șoșdea

Școala Gimnazială  Măureni

Grădinița cu Program Normal Măureni

Școala Gimnazială  Tirol

Grădinița cu Program Normal Tirol

Școala Gimnazială  Tirol

Grădinița cu Program Normal  Doclin

Școala Gimnazială  Tirol

Grădinița cu Program Normal Biniș

Școala Gimnazială Ramna

Grădinița cu Program Normal Ramna

Școala Gimnazială Vermeș

Grădinița cu Program Normal Vermeș

Școala Gimnazială Vermeș

Grădinița cu Program Normal Iersig

Școala Gimnazială Ocna de Fier

Grădinița cu Program Normal Ocna de Fier

Şcoala Gimnazială  Dognecea                  

Grădinița cu Program Normal  Dognecea

BOZOVICI

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Liceul Teoretic „Eftimie Murgu” Bozovici  

  Grădiniţa PN Bozovici

Şcoala Gimnazială  Dalboşeţ                              

Grădiniţa PN Dalboşeţ 

Şcoala Gimnazială  Dalboşeţ                              

Grădiniţa PN Sopotu-Vechi

Şcoala Gimnazială Dr. „Ion Sârbu” Eftimie Murgu

Grădiniţa  PN Eftimie Murgu

Şcoala Gimnazială Bănia                                               

Grădiniţa PN Bănia

Liceul Tehnologic „I.C. Buracu”                                  

Grădiniţa PN Prigor

Liceul Tehnologic „I.C. Buracu”                                  

Grădiniţa PN Patas

Liceul Tehnologic „I.C. Buracu”                                  

Grădiniţa PN Borlovenii Noi

Liceul Tehnologic „I.C. Buracu”                                  

Grădiniţa PN Borlovenii Vechi

Şcoala Gimnazială Şopotu Nou                               

Şcoala Gimnazială Şopotu Nou                              

Şcoala Gimnazială Şopotu Nou                              

Şcoala Gimnazială Ravensca                          

Şcoala Gimnazială Lăpuşnicu – Mare                

Grădiniţa  PN Moceris

Şcoala Gimnazială Lăpuşnicu – Mare                

Grădiniţa  PN Lăpuşnicu – Mare

CARANSEBEȘ

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

 

 

 Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

 Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 1 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş 

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 3 Caransebeş

 Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal  Nr. 1 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3  Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal  Nr. 5 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal  Nr. 8  Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit  Nr. 2 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal  Jupa

Grădiniţa particulară  PN  „Sf. Ursula” Caransebeş

Grădiniţa particulară  PN  „Sf. Ursula” Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Caransebeş

 

Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Normal Nr. 4  Caransebeş

 Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Caransebeş

Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 5 Caransebeş

Școala Gimnazială Poiana Buchin

Grădiniţa cu Program Normal  Buchin             

Școala Gimnazială Poiana Buchin

Grădinița cu Program Normal  Poiana Buchin

Școala Gimnazială Poiana Buchin

Grădinița cu Program Normal Valea Timișului

Școala Gimnazială Vârciorova

Grădinița cu Program Normal Vârciorova

 Școala Gimnazială Vârciorova

Grădinița cu Program Normal Bolvașnița

Școala Gimnazială Petroșnița

Grădinița cu Program Normal Petroșnița

Școala Gimnazială Petroșnița

Grădinița cu Program Normal Bucoșnița

Școala Gimnazială Petroșnița

Grădinița cu Program Normal Vălișoara

Școala Gimnazială Petroșnița

Grădinița cu Program Normal Goleț

Școala Gimnazială Slatina Timiș

Grădinița cu Program Normal  Slatina Timiș

 Școala Gimnazială Slatina Timiș

Grădinița cu Program Normal Ilova

Școala Gimnazială Armeniș

Grădinița cu Program Normal  Armeniș

Școala Gimnazială Armeniș

Grădinița cu Program Normal  Sat Bătrân

Școala Gimnazială Armeniș

Grădinița cu Program Normal   Feneș

Liceul  Tehnologic „Sf. Dimitrie” Teregova

Grădinița cu Program Normal  Teregova

 Liceul  Tehnologic „Sf. Dimitrie” Teregova

Grădinița cu Program Normal Rusca Teregova

Școala Gimnazială Verendin

Grădinița cu Program Normal Verendin

 Școala Gimnazială Verendin

Grădinița cu Program Normal Luncavița

Școala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă” Turnu Ruieni

Grădinița cu Program Normal Zervești

Școala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă” Turnu Ruieni

Grădinița cu Program Normal Turnu Ruieni

Școala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă” Turnu Ruieni

Grădinița cu Program Normal Borlova

Școala Gimnazială Cornuțel

Grădinița cu Program Normal Cornuțel

 Școala Gimnazială Cornuțel

Grădinița cu Program Normal Delinești

Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu

Grădinița cu Program Normal Constantin Daicoviciu

Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu

Grădinița cu Program Normal Peștere

Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu

Grădinița cu Program Normal Maciova

Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu

Grădinița cu Program Normal Mâtnicul Mare

Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu

Grădinița cu Program Normal Prisaca

Școala Gimnazială Constantin Daicoviciu

Grădinița cu Program Normal Zăgujeni

Școala Gimnazială Sacu

Grădinița cu Program Normal Sacu

Școala Gimnazială Sacu

Grădinița cu Program Normal Tincova

Școala Gimnazială Sacu

Grădinița cu Program Normal Sălbăgelul Nou

Școala Gimnazială Copăcele

Grădinița cu Program Normal Copăcele

MOLDOVA NOUĂ

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă

 

Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă

Grădinița cu Program Prelungit ”Licuricii” Moldova Nouă

Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă

Grădinița cu Program Normal ”Rază de soare” Moldova Nouă

Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă

Grădinița cu Program Normal ”Nikola Gavrilovici”  Moldova Nouă

Grădinița cu Program Prelungit ”Sf. Stelian” Moldova Nouă

Grădinița cu Program Normal ”Sf. Sava” Măcești

Liceul Teologic Baptist Reșița  – secţia Moldova Nouă,

Grădiniţa cu Program Normal  „Academia Îngeraşilor”

Şcoala Gimnazială Berzasca

Grădinița cu Program Normal Berzasca

Școala Gimnazială Berzasca

Grădinița cu Program Normal Liubcova

Şcoala Gimnazială Sicheviţa

Grădinița cu Program Normal Sichevița

Şcoala Gimnazială Sicheviţa

Grădinița cu Program Normal Gornea

Şcoala Gimnazială Coronini

Şcoala Gimnazială Coronini

Şcoala Gimnazială Coronini

Grădinița cu Program Normal Coronini

Şcoala Gimnazială Coronini

Grădinița cu Program Normal Sf. Elena

Şcoala Gimnazială „Atanasie Cojocaru” Pojejena

Grădinița cu Program Normal Pojejena

Şcoala Gimnazială „Atanasie Cojocaru” Pojejena

Grădinița cu Program Normal Radimna

Şcoala Gimnazială „Atanasie Cojocaru” Pojejena

Grădinița cu Program Normal Belobreșca

Şcoala Gimnazială „Sf. Sava” Socol

Grădinița cu Program Normal Socol

Şcoala Gimnazială „Sf. Sava” Socol

Grădinița cu Program Normal Câmpia

Şcoala Gimnazială „Sf. Sava” Socol

Grădinița cu Program Normal Zlatița

Școala Gimnazială Gârnic

Grădinița cu Program Normal Padina Matei

Școala Gimnazială Gârnic

Grădinița cu Program Normal Gîrnic

ORAVIȚA

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Oravița

 

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Oravița

Grădinița cu Program Normal  Nr. 3 Oravița

Liiceul Teoretic ,,General Dragalina” Oravița

Grădinița cu Program Normal  Nr. 2 Oravița

Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița

Grădinița cu Program Normal  Nr. 4 Oravița

Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița

Grădinița cu Program Normal Ciclova Montană

Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița

Grădinița cu Program Normal Brosteni

Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” Oravița

Grădinița cu Program Normal  Brădișorul de Jos

Școala Gimnazială  Ciclova Română

Grădinița cu Program Normal  Ciclova Română

Școala Gimnazială  Ciclova Română

Grădinița cu Program Normal Ilidia

Școala Gimnazială „Gheorghe Guga” Răcășdia

Grădinița cu Program Normal Răcășdia

Școala Gimnazială ,,Mihai Novac” Sasca Montană

Grădinița cu Program Normal Potoc

Școala Gimnazială ,,Mihai Novac” Sasca Montană

Grădinița cu Program Normal  Sasca Montană

Școala Gimnazială ,,Mihai Novac” Sasca Montană

Grădinița cu Program Normal Slatina Nera

Școala Primară ,,MihailoviciTraian” Ciuchici

Grădinița cu Program Normal Ciuchici

Școala Primară ,,MihailoviciTraian” Ciuchici

Grădinița cu Program Normal  Nicolinț

Școala Gimnazială Cărbunari

Grădinița cu Program Normal Cărbunari

Școala Gimnazială Berliște

Grădinița cu Program Normal Iam

Școala Gimnazială Berliște

Grădinița cu Program Normal  Berliște

Școala Gimnazială Vrani

Grădinița cu Program Normal Vrani

Școala Gimnazială Berliște

Grădinița cu Program Normal Milcoveni

Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare

Grădinița cu Program Normal Ticvaniu Mare

Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare

Grădinița cu Program Normal  Ticvaniu Mic

Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare

Grădinița cu Program Normal Cârnecea

Școala Gimnazială „Iuliu Biro” Ticvaniu Mare

Grădinița cu Program Normal Secășeni

Școala Gimnazială „Pavel Bordan” Grădinari

Grădinița cu Program Normal Grădinari

Școala Gimnazială „Pavel Bordan” Grădinari

Grădinița cu Program Normal Greoni

Școala Gimnazială Vărădia

Grădinița cu Program Normal Vărădia

Școala Gimnazială Vrani

Grădinița cu Program Normal Vrani

Școala Gimnazială „Petru Oallde” Forotic

Grădinița cu Program Normal  Forotic

Școala Gimnazială „Petru Oallde” Forotic

Grădinița cu Program Normal Comorâște

Școala Gimnazială Ciudanovița

Grădinița cu Program Normal Ciudanoviţa

Școala Gimnazială „Vasile Versavia” Naidăș

Grădinița cu Program Normal Naidăş

Școala Gimnazială „Gheorghe Guga” Răcășdia

Grădinița cu Program Normal Vrăniuţ

Școala Gimnazială „Petru Oallde” Forotic

Grădinița cu Program Normal Surduc

OȚELU ROȘU

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

 

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

Grădiniţa  cu Program Normal nr. 1  Oţelu-Roşu

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

Grădiniţa  cu Program Normal nr. 2  Oţelu-Roşu

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

Grădiniţa  cu Program Normal nr. 3  Oţelu-Roşu

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

Grădiniţa  cu Program Normal nr. 4  Oţelu-Roşu

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

Grădiniţa  cu Program Normal nr. 5  Oţelu-Roşu

Grădiniţa cu Program Prelungit Oţelu-Roşu

Grădiniţa  cu Program Normal nr. 6  Oţelu-Roşu

Liceul Teologic Baptist Reşiţa

Secţia  Grădiniţa cu Program Normal Oţelu-Roşu

Școala Gimnazială Zăvoi

Grădinița cu Program Normal Zăvoi

Școala Gimnazială Zăvoi

Grădinița cu Program Normal Voislova

Școala Gimnazială Zăvoi

Grădinița cu Program Normal Măgura

Școala Gimnazială Zăvoi

Grădinița cu Program Normal Măru

Școala Gimnazială Băuțar

Grădinița cu Program Normal Băuțar

Școala Gimnazială Băuțar

Grădinița cu Program Normal Bucova

Școala Gimnazială Băuțar

Grădinița cu Program Normal Cornișor Băuțar

Școala Gimnazială ,, Ștefan Velovan” Rusca Montană

Grădinița cu Program Normal Rusca Montană

Școala Gimnazială ,, Ștefan Velovan” Rusca Montană

Grădinița cu Program Normal Ruschița

Școala Gimnazială ,,Trandafir Tămaș” Marga

Grădinița cu Program Normal Marga

Școala Gimnazială Obreja

Grădinița cu Program Normal Obreja

Școala Gimnazială Obreja

Grădinița cu Program Normal Iaz

Școala Gimnazială Obreja

Grădinița cu Program Normal Var

Școala Gimnazială ,,Gheoghe Frățilă” Glimboca

Grădinița cu Program Normal Glimboca

REȘIȚA

Unitatea şcolară (PJ)

Unitatea şcolară (arondată)

Grădinița cu Program Prelungit „Floarea SoareluiI” Reșița

 

Grădinița cu P P ”Dumbrava Minunată” Reșița

 

Gradinita cu Program Prelungit Riki-Priki Reșița

 

Grădinița cu Program Prelungit „Semenic” Reșița

 

Grădinița cu Program Prelungit „Semenic” Reșița

Grădinița cu Program Normal Nr.7 Reșița

Grădinița cu Program Prelungit „Semenic” Reșița

Grădinița cu Program Normal Nr.8 Reșița

Grădinița P.P. „Palatul fermecat”, Reșița

 

Grădinița P.P. „Palatul fermecat”, Reșița

Grădinița cu Program Normal  ”Nu mă uita”

Grădinița P.P. „Palatul fermecat”, Reșița

Grădinița cu Program Normal  Dealu Mare

Colegiul Naţional,,Traian Lalescu” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Normal Mociur

Colegiul Național ”Traian Lalescu ” Reșița

Grădinița cu Program Normal Doman

Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Normal Nr. 2

Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Prelungit Nr.  2

Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Normal Nr. 3

Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Normal Nr. 17

Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Normal Secu

Colegiul Naţional,,Diaconovici Tietz” Reşiţa,                      

Grădinița cu Program Normal Nr.5

Liceul Teologic Baptist Reșița 

Grădinița cu Program Prelungit

Liceul Teologic Baptist Reșița 

Grădinița cu Program Normal

Școala Gimnazială Nr. 9 Reșița

Grădinița cu Program Normal „Pinocchio” Reșița

Școala Gimnazială Nr. 9 Reșița

Grădinița cu Program Normal „Degețica”

Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița

Grădinița cu Program Normal  „Prichindel”

Colegiul Național Mircea Eliade Reșița

 Grădinița Universul Copiilor

Colegiul Național Mircea Eliade Reșița

 corpul Cîlnic

Școala Gimnazială„Sfântul Iacob”Brebu

Grădinița cu Program Normal  Brebu

Şcoala Gimnazială  „Aurel Peia” Ezeriş

Grădinița cu Program Normal Soceni

Şcoala Gimnazială „Aurel Peia” Ezeriş

Grădinița cu Program Normal  Ezeriş

Şcoala Gimnazială Fîrliug

Grădinița cu Program Normal Fârliug

Şcoala Gimnazială  Zorlențu-Mare

Grădinița cu Program Normal Zorlențu-Mare

Şcoala Gimnazială „Petru Sava Bşleanu”,Văliug                     

Grădinița cu Program Normal  Văliug

Școala Gimnazială Goruia

Grădinița cu Program Normal  Goruia

Școala Gimnazială Lupac

Grădinița cu Program Normal Lupac

Școala Gimnazială Lupac

Grădinița cu Program Normal Clocotici

Școala Gimnazială Lupac

Grădinița cu Program Normal Rafnic

Liceul Bilingv Româno-Croat Carașova

Grădinița cu Program Normal Carașova

Liceul Bilingv Româno-Croat Carașova

Grădinița cu Program Normal Carașova

Liceul Bilingv Româno-Croat Carașova

Grădinița cu Program Normal Nermed

Şcoala  Gimnazială Tîrnova 

Grădinița cu Program Normal Tîrnova